Veikborda dēļi

Veikborda iegādes ceļvedis

Waterskis.lv palīdzēs jums izvēlēties pareizā izmēra veikborda dēli, sniegs padomus par piederumiem, lai palīdzētu jums izvēlēties pareizos produktus un iegūt absolūti labāko pieredzi to lietošanā. Vai pērkat veikbordu pirmo reizi? Vai esat jau pieredzējis braucējs, kurš meklē jauninājumus? Ir daudz informācijas, un var būt grūti saprast, kurš veikbords ir piemērots tieši jums. Izmantojiet mūsu veikborda iegādes ceļvedi, lai uzzinātu par veikborda veidiem, modeļiem un funkcijām un to, kā tie atbalsta jūsu braukšanas stilu un spējas. Veikbords ir pieejams ikvienam, un mēs ceram, ka šī rokasgrāmata palīdzēs jums atrast īsto. Mēs pārdodam kabeļu un laivu veikbordus no labi zināmiem zīmoliem, piemēram, Connelly, Hyperlite, Liquid Force, Slingshot un Ronix.

Kas ir veikbords?

Veikbords ir ūdensslēpošanas evolūcija – divu slēpju vietā jūs braucat ar Veikborda dēļi pa ūdeni, tiekat vilkts ar laivu vai aiz troses veikparkā. Kā iesācējs jūs varat braukt ar veikbordu jebkurā ūdens akvatorijā, ja vien tas ir piemērots laivai vai trošu iekārtai. Parasti tiek veikots ezeros vai jūrā. Ar veikbordu brauc ar vieniem sāniem uz priekšu. Tas nedaudz atgādina snovbordu uz ūdens. Veikbords ir populārs, jo tas ir ļoti jautrs, sabiedrisks un salīdzinoši viegli apgūstams ūdens sporta veids. Iespējams salīdzinoši ātri apgūt jaunus trikus.

Veikbords ar laivas

Jūs tiekat vilkts aiz laivas ar ātrumu aptuveni 35 km/h. Parasti aiz laivas braucat viens, bet varat braukt kopā ar draugu, kad esat nedaudz patrenējies. Ideja ir tāda, ka jūs izmantojat laivu trikiem.  Ja jūs nokrītat, laiva apgriežas un paņem jūs. Veikborda skolas ir visur. Parasti ezeros ar veikborda laivu. Brauciena ilgums vidēji 30 minūtes.

Kabeļu veikbords

Veikbords ir tāds pats kā aiz laivas, bet vilkšanas veids ir atšķirīgs. Kabeļa veikborda trasē apkārt ezeram pa gaisu iet trose. Tas nozīmē, ka triku apgūšanai sajūta ir pavisam citāda. Uz kabeļa vienlaikus ir vairāki braucēji, vairāki rokturi ar atstarpi starp tiem. Kad jūs nokrītat, jūs peldat līdz ezera malai un dodieties atpakaļ uz starta vietu un sākat no jauna. Kabeļu parkos bieži ir peldoši šķēršļi – kikeri un slaidi triku veikšanai.

Dažādi veikbordu veidi

Sākotnēji radās tikai vizināšanās aiz laivas. Kabeļu parku parādīšanās visā pasaulē ir likusi dēļu ražotājiem izstrādāt un ražot veikbordus braukšanai aiz laivām vai trosēm. Kabeļu un parka dēļi parasti ir elastīgāki, un tiem ir mīkstas sliedes, tāpēc tie viegli slīd pāri kabeļu parka elementiem. Laivu dēļi parasti ir stingrāki, un tiem ir asākas sliedes, kas nodrošina ātrāku kantēšanu. Tiek ražoti dēļi, kas paredzēti gan laivu, gan trošu veikbordam.

Laivu Veikborda dēļi

Ja veikojat tikai aiz laivas aiz laivas, jūs vēlēsities atrast veikbordu, kas sniedz pietiekamu “atpūtu” no laivas. Šiem laivu veikbordiem ir asākas šķautnes, kas ļaus tiem pietuvoties viļņiem ar lielāku impulsu un ātrumu. Ir arī dāmām paredzēti dēļi, kas nodrošina mīkstāku dēļa elastību, un bērniem īpaši paredzēti dēļi, kas palīdz mazajiem braucējiem maksimāli izbaudīt pirmos soļus šajā sporta veidā.

• Pieejami visu veidu braucējiem

• Pieejami visos cenu līmeņos

• Īpašs laivas dizains, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pieredzi

• Pārsvarā būvēts ar putuplasta serdi

• Bieži tiek piedāvāti interesantos komplektos.

Kabeļu veikborda dēļi

Šķiet, ka katru dienu parādās jauni kabeļu parki, un kabeļu braukšanas popularitāte strauji pieaug. Ja braucat tikai pa trošu parku, jums būs nepieciešams veikbords ar mīkstāku loku, piedodošākām sliedēm un izturīgu pamatnes un serdes materiālu. Mēs iesakām nedaudz palielināt izmērus, ja braucat tikai ar trosi, jo vilkšana vienmēr ir lēnāka nekā braucot aiz laivas. Lielākā daļa kabeļu dēļu piedāvā dabisku elastību, ko nodrošina koka serdes izmantošana. Koksne padara dēļus arī stiprus un izturīgus. Pieejami arī dāmām un bērniem.

• Pieejams visu veidu braucējiem

• Pieejams visos cenu līmeņos

• Kabeļa īpašais dizains, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pieredzi

• Pārsvarā būvēts ar koka serdi

• Bieži tiek piedāvāts interesantos kompleksos piedāvājumos.

Hibrīdie / Crossover veikbordi

Tā kā braukšana ar trošu ceļiem kļūst arvien populārāka, veikbordisti sadala laiku starp trošu parku un laivu. Zīmoli ir reaģējuši, izstrādājot Boat-Cable dēļus, kas noder abos gadījumos. Nav nepieciešams pirkt kā kabeļa dēli tā arī laivas dēli. Ir arī dāmām paredzēti dēļi, kas nodrošina mīkstāku dēļa elastību. Bērniem īpaši paredzēti dēļi, kas palīdz mazajiem braucējiem maksimāli izbaudīt pirmos soļus šajā sporta veidā.

• Pieejami visu veidu braucējiem

• Pieejami visos cenu līmeņos

• Crossover dizains, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pieredzi trosei un laivai

• Pārsvarā būvēts ar koka serdi

• Bieži tiek piedāvāts interesantos kompleksos piedāvājumos.

Dažādi veikborda rokeru veidi

Pirmajā reizē ir grūti izvēlēties rokeri. Tāpēc mēs mēģināsim vienkāršot jūsu izvēles iespējas. Sāksim ar to, ka rokeris ir loks – līkne starp dēļa priekšu un aizmuguri. 3 pakāpju rokeris sastāv no  3 sekcijām ar plakanu apakšu. Nepārtrauktajam rokerim ir vienmērīgāka nepārtraukta līkne.

Nepārtrauktie Rocker veikbordi

Nepārtrauktam rokerim ir viena izliekta forma. Veikbordi ar nepārtrauktiem rokeriem nodrošina ātru, vienmērīgu braucienu un ļauj vieglāk veikt pagriezienus. Uz nepārtraukta rokera veikborda varat radīt lielu ātrumu. Ātrums un ļoti paredzams lēciens (augstums), kad jūs atsperaties uz viļņa aiznesīs jūs tālāk gludajos ūdeņos. Nepārtrauktie rokera veikbordi ir lieliski piemēroti griešanai, it īpaši gludos, bezvēja rītos.

> Iegādājieties nepārtrauktus Rocker veikbordus

Nepārtraukts rokeris

3 pakāpju rokera veikbords

Veikbordam ar 3 pakāpju rokeri ir trīs atšķirīgas plaknes dēļa apakšā. Trīspakāpju rokeris liek jūsu veikbordam reaģēt ar lielāku popu (augstumu), kad jūs atsperaties uz viļņa. Tomēr vairāk rokeru ne vienmēr ir labāk visos apstākļos. Veikbordam ir brīvāka vai slidenāka sajūta uz ūdens virsmas. Turklāt forma liek dēlim art, nevis izgriezt ūdeni, padarot to lēnāku. Jūsu spuras kļūst mazāk efektīvas, un jums vairāk jāpaļaujas uz veikborda apmalēm. Dēļiem ar 3 pakāpju rokeri ir plakanāks centra punkts, kas padara nosēšanās triecienu intensīvāku un rada nedaudz gausāku sajūtu pēc nosēšanās

> Iegādājieties 3 pakāpju rokera veikbordus

Trīspakāpju rokeris

Hibrīdie rokeru veikbordi

Hibrīds 3 pakāpju, nepārtraukts, jaukts 3 pakāpju rokeris un hibrīdais rokeris ir nosaukumi, kas doti rokeru profiliem, kas atrodas pa visu starp nepārtraukto un trīspakāpju rokeri. Katrs zīmols un dēlis piedāvā atšķirīgu kombināciju.

> Iegādājieties hibrīda rokera veikbordus

Hibrīda rokeris

Dažādi veikborda izmēri

Lielākā daļa veikbordu ir pieejami dažādos izmēros. Atšķirībā no vairuma citu dēļa sporta veidu, kur jūsu augums nosaka dēļa garumu, veikborda izmēram jābūt balstītam uz jūsu svaru. Tas ir loģiski, jo jūsu svars nosaka, cik dziļi jūsu dēlis atrodas ūdenī. Atcerieties, ka katrs veikbords ir atšķirīgs un tam ir unikāla ražotāja izmēru tabula konkrētajam dēlim. Lai iegūtu precīzākus izmērus, skatiet izmēru tabulu veikborda produktu lapā. Kā jūs vēlaties, lai jūsu dēlis brauktu? Lielumam ir svarīga loma. Garāks dēlis būs piedodošāks, radīs mazāku vilkmi uz ķermeni un sniegs jums lielāku lidojumu. Braucot ar īsāku dēli, jūs nosēdināsities dziļāk ūdenī un iegūstat agresīvāku dēli, kas ir mazāk piedodošs, bet vieglāk griežams un kontrolējams, lai veiktu tehniskākus trikus. PIEZĪME – Ja vairāki braucēji izmantos vienu un to pašu dēli, vislabāk ir izvēlēties lielākā braucēja izmēru diapazonu. Mazāki braucēji bez problēmām varēs pielāgoties braukšanai ar lielāku veikbordu, bet lielākiem jūsu grupas braucējiem būs daudz grūtāk mēģināt braukt ar veikbordu, kas ir pārāk mazs viņu izmēram.

Iemesli, kāpēc izvēlēties īsāku veikbordu

Sajūta, ko iegūstat no īsāka Veikborda dēļi, ir atkarīga no dēļa formas, taču kopumā īsāki dēļi ir lēnāki un paņem vairāk enerģijas, lai grieztu ūdeni. Jo lielāks virsmas laukums ir dēlim uz ūdens, jo ātrāk tas pārvietosies pa virsmu. Tomēr īsāku veikbordu ir vieglāk griezt un manevrēt gaisā, kad jūs griežaties vai lidojat pāri viļņiem. Samazinātais virsmas laukums arī apgrūtina nosēšanos, un veikborda gals var paiet zem ūdens, kā rezultātā arī jūsu deguns un pārējā seja sastapsies ar ūdens virsmu.

Iemesli, kāpēc izvēlēties garāku veikbordu

Uz garākiem veikbordiem parasti ir vieglāk braukt un mācīties, tiem ir stabila viļņa sajūta. Garāki veikbordi ir smagāki, kas nozīmē, ka jūs vairāk strādājat pret gaisa svaru, taču jūs arī iegūstat lielāku kontroli. Tādējādi garāki dēļi ir lieliski piemēroti triku un pamatu apguvei pirmajās reizēs. Garākam veikbordam ir lielāks virsmas laukums, tāpēc tas labi nosēdīsies uz ūdens un ātri pārvietosies pa ūdeni. Garāka veikborda palielinātais virsmas laukums nodrošina mīkstāku piezemēšanos.

Veikborda zābaku stiprinājuma skrūves

Visām veikborda stiprinājuma skrūvēm ir viena un tā pati universālā M6 vītne (lielākajai daļai dēļu un zābaku kopš 2003. gada), taču ne visi veikborda uzņēmumi izmanto viena garuma skrūves. Uzstādot veikborda zābaku bez rūpnīcas skrūvēm, pārliecinieties, vai skrūve ir pareizajā garumā. Skrūvēm jābūt īsākām par veikborda biezumu! Mēs neiesakām montēt veikborda stiprinājumus bez rūpnīcas skrūvēm, taču to var izdarīt. Pārāk garas skrūves izmantošana var izraisīt vaļīgu savienojumu starp veikbordu un zābakiem, kā arī sabojāt dēli un zaudēt ražotāja garantiju.

Veikborda zābaku/veikborda saderība

Gandrīz visos mūsdienu veikbordos tiek izmantota standarta M6 stiprinājuma aparatūra un 6″ stiprinājuma plāksnes, kas ir universāli saderīgas ar visiem zīmoliem. Vienīgais izņēmums ir Liquid Force 4D stiprinājumi. Šie stiprinājumi ir saderīgi tikai ar veikbordiem, kas aprīkoti ar Flextrack, tāpat kā daudzi mūsdienu Liquid Force veikbordi. Liquid Force veikborda dēļi ar Flextrack stiprinājumu ir saderīgi ar visiem veikborda stiprinājumiem.

Veikborda apkope

• Neturiet veikbordu saulē. Saule bojā aprīkojumu tāpat kā ādu

• Pēc lietošanas sālsūdenī vienmēr izskalojiet aprīkojumu ar saldūdeni

• Aizsargājiet savu Veikborda dēļi ar veikborda somu uzglabāšanai un transportēšanai

• Glabājiet aprīkojumu vēsā, sausā vietā

Sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas

• Zvanīt: +371 28067676

• Whatsapp

• E-pasts: info@waterskis.lv

  • Facebook: Jurmala Waterski & Wakeboard park