Veikborda zābaki

Veikborda zābaku iegādes ceļvedis

Waterskis.lv cenšas sniegt jums labākos un aktuālākos ceļvežus, izmēru palīdzību un padomus par piederumiem, lai palīdzētu izvēlēties pareizos produktus un iegūt absolūti labāko pieredzi to lietošanā.

Veikborda zābaki (stiprinājumi) ir viena no divām galvenajām jebkuras laivas vai kabeļa veikborda uzstādīšanas daļām. Veikborda zābaki (stiprinājumi) ir piestiprināti ar skrūvēm pie dēļa, ļaujot jums palikt kontaktā un trāpīt laivas viļņiem vai konstrukcijām jūsu iecienītākajā trošu parkā.

Iespējams, ir grūti izdarīt labāko izvēli. Mēs vēlamies jums palīdzēt!

Mēs pārdodam veikborda zābakus no tādiem labi zināmiem zīmoliem kā Connelly, Hyperlite, Liquid Force, Slingshot un Ronix.

Kas ir veikbords?

Veikbords ir ūdensslēpošanas evolūcija – divu slēpju vietā jūs braucat ar dēli pa ūdeni, tiekat vilkts ar laivu vai aiz troses tā sauktajā trošu parkā. Kā iesācējs jūs varat braukt ar veikbordu jebkurā ūdens tilpnē, ja vien tas ir piemērots laivai vai trosei, parasti ezeros vai jūrā. Uz veikborda jābrauc ar sāniem pa priekšu. Tas nedaudz atgādina snovbordu uz ūdens. Veikbords ir populārs. Tas ir jautrs, sabiedrisks un salīdzinoši viegli apgūstams ūdens sporta veids.

Veikbords aiz laivas

Jūs tiekat vilkts aiz laivas ar ātrumu aptuveni 35 km/h. Parasti aiz laivas braucat vienīgais, bet varat braukt kopā ar draugu, kad esat nedaudz patrenējies. Ideja ir tāda, ka jūs izmantojat laivu trikiem. Ja nokrītat, laiva apgriezīsies un paņems jūs. Veikborda skolas ir visur, un parasti to pamatā ir ezers ar veikborda laivu. Brauciens  var būt aptuveni 30 minūtes. Vienmēr var braukt ar draugiem laivā, ja kādam ir dēlis un virve.

Kabeļu veikbords

Veikbords ir tāds pats, bet vilkšanas veids ir atšķirīgs. Laivas vietā  apkārt ezeram ir pa gaisu ir trose. Tas nozīmē, ka triku apgūšanai nav viļņu. Tādējādi sajūta ir pavisam citāda. Kabeļveikparkā vienlaikus ir daži braucēji, vairāki rokturi ar atstarpi starp katru. Ja nokrītat, jāpeld līdz ezera malai un jāiet atpakaļ uz starta vietu, lai sāktu no jauna. Kabeļu parkos bieži ir šķēršļi, piemēram, kickers un slaidi, lai veiktu trikus kā alternatīvu laivas viļņiem.

Dažādi veikborda zābaku veidi

Veikborda zābakiem ir daudzas funkcijas, kuras vēlēsities ņemt vērā, izvēloties jaunus zābakus. Lai nodrošinātu vislabāko piemērotību, daudzi braucēji izvēlas savu zābaku komplektu, pat ja viņiem ir kopīgs veikbords. Atcerieties, ka zābakus var viegli nomainīt uz laivas starp braucieniem. Lūk trīs veikborda zābaku veidi.

System veikborda zābaki un stiprinājumi

System veikborda iestatīšana ir ļoti līdzīga snovborda iestatīšanai. Ir divas galvenās sistēmas daļas, proti, zābaki  piestiprināšana. Sistēmas iestatīšana nodrošina vislabāko savienojumu ar jūsu laivu vai kabeļa veikbordu, nodrošinot nepārspējamu sānu vadību un sajūtu. Būvēts tikai ar Hyperlite!

System zābaks paliek uz jūsu kājas, kad jūs atvienojat no System  stiprinājuma, kas paliek uz jūsu veikborda. Šim dod priekšroku vidēja līmeņa veikbordisti, nevis pieredzējuši veikbordisti, jo viņi pagriezienos var izmantot vairāk augšstilbus. System zābaki mēdz būt stingrāki ap stiprinājuma apakšējo daļu, kas savukārt nodrošina amortizāciju un triecienam draudzīgāku sajūtu.

Ja braucat vietējā trošu parkā, System veikborda zābaki atvieglo iešanu atpakaļ uz piestātni pa akmeņainām vai nelīdzenām virsmām.

• Lieliski piemēroti braucējiem no vidējā līmeņa līdz pieredzējušiem

• Ērti pieguļoši

• Nepārspējama malu kontrole

• Ir viegli doties atpakaļ uz doku pa akmeņainām vai nelīdzenām virsmām

• Braucieniem ar laivu un trošu parkā

> Iegādājieties sistēmas veikborda zābakus un stiprinājumus

Open Toe Veikborda zābaki

Veikborda zābaki ar atvērtu purngalu ir tieši tas, ko norāda nosaukums. Veikborda zābaki ir ar atvērtu purngalu, kas ļauj jūsu pirkstiem elpot. Šāda veida veikborda zābaki ir lieliski piemēroti ģimenes veikborda zābakiem, kur ne visiem ir vienāda izmēra pēdas, jo zābaks der dažādu izmēru pēdām. Ja jums ir bērni, kuri vēl aug, veikborda zābaki ar atvērtu purngalu ir ideāls risinājums. Veikborda zābaki ar atvērtu purngalu ir mīkstāki, tāpēc tiem trūks veiktspējas un reakcijas.

• Lieliski piemērots braucējam no iesācēja līdz vidējam līmenim

• Tiem cilvēkiem, kuri dala savu dēli uz laivas

• Mīkstāks stiprinājums, tāpēc tas nav labākais iespējamais atbalsts un reakcija

• Lieliska cena!

• Braucieniem aiz laivas un trošu parkā

> Iegādājieties veikborda zābakus ar atvērtiem pirkstiem

Veikborda zābaki ar slēgtu purngalu

Slēgti veikborda zābaki. Šie augstākās klases zābaki bieži tiek piedāvāti ar nelielu izmēru diapazonu vai pat ir piemēroti tikai vienam izmēra. Tas ir paredzēts, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju no veikborda zābaku pieguļamības. Dažiem slēgto veikborda zābaku modeļiem ir staigājama starplika. Šie veikborda zābaki ar slēgtu purngalu ar staigājamu ieliktni ievērojami atvieglo iešanu atpakaļ uz piestātni pa akmeņainu vai nelīdzenu virsmu jūsu iecienītākajā trošu parkā.

Šie veikborda zābaki ar slēgtu purngalu uzlabo arī jūsu iecienītā veikborda iestatījumu atsaucību un sajūtu, ka jūs varat iegūt daudz vairāk nekā veikborda zābaki ar atvērtu purngalu. Kopējais komplekts ir daudz labāks, jo veikborda zābaki ar slēgtu purngalu piedāvās labāku reakciju un sajūtu. Ieliktņi, kas tiek izmantoti veikborda zābakos ar slēgtu purngalu, ir vislabākie. Daži zīmoli, piemēram, Ronix, Slingshot vai Hyperlite, dažos modeļos piedāvā termoformējamus oderējumus. Tāpēc tie ir 100% ideāli piemēroti jūsu kājām.

• Lieliski piemēroti braucējiem no vidēja līdz pieredzējušam līmenim

• Tiem cilvēkiem, kuri izmanto tikai savus zābakus

• Pieguļoši, lai nodrošinātu maksimālu atbalstu un reakciju

• Braucieniem aiz laivas un trošu parkā

> Iegādājieties veikborda zābakus ar slēgtiem pirkstiem

Dažādi veikborda zābaku veidi

Neatkarīgi no tā, vai veikborda zābaki ir ar atvērtu vai slēgtu purngalu, tiem vienmēr jābūt cieši un stingri pieguļošiem. Lai vadītu dēli, ir nepieciešams stingrs savienojums, lai zābakiem būtu cieši jātur pēdas papēdis un šņores cieši savilktas pār pirkstiem. Ja uzvelkat zābakus ar slēgtu purngalu, pārliecinieties, vai jūsu purngals tikai pieskaras zābaka galam (bet nav salocīts), lai tie būtu pareizi piemēroti. Zābaku izmēri ar slēgtu purngalu ir tādi paši kā parastie apavu izmēri, savukārt zābaki ar atvērtu purngalu piedāvā dažādus izmēru diapazonus.

Vēl viens apsvērums par piemērotību ir potītes flex. Zābakiem ar atvērtu purngalu parasti ir daudz elastīguma potītē, lai jūs varētu braukt piedodoši, bet zābakiem ar slēgtu purngalu ir dažādi elastīgi modeļi, lai atbalstītu dažādus braukšanas stilus. Elastīgā potīte sniedz jums brīvā brauciena sajūtu uz ūdens un ļauj viegli izmainīt greiferus gaisā. Stingra potīte ir vairāk atbalstoša, lai sniegtu jums lielāku reakciju un malu kontroli, taču tās ir stingras, tāpēc ir grūtāk izgriezt un padarīt dēli mazāk piedodošu.

Dažādi veikborda zābaku aizdares veidi

Veikborda zābakos bieži tiek izmantotas dažādu aizdares sistēmu kombinācijas, lai jūs varētu atrast veidu, kas ir ideāli piemērots jūsu kājām un braukšanas stilam, sākot no klasiskām šņorēm līdz Boa® siksnām, Velcro siksnām, Slingshot Gummy siksnām vai Ronix Super siksnām. Bieži vien zābaku ārējam apvalkam ir siksnas, kas atrodas šņorēs, kas nostiprina iekšējo oderi.

Veikborda zābaki

Šņores ir visizplatītākā veikborda zābaku stiprinājuma sistēma. Tās parasti ir stingras neilona šņores, ko nostiprina ar slēdzeni ap potīti. Divas šņoru zonas ar slēdzeni pie potītes un virs pirkstiem nodrošina visstingrāko piegulšanu un vieglāko piekļuvi. Velcro ir arī plaši izmantota aizdares sistēma, kas padara vēl vieglāku iekļūšanu un izkāpšanu, bet tai trūkst stingras šņoru savilkšanas.

Veikborda zābaki Velcro/Gummy/Super Straps

Šīs ir vēl viena izplatīta sistēma, kas atrodama wake zābakos. Un  nav jāsien šņores! Īpaši Velcro/Gummy/Super siksnas pēdējos gados ir kļuvušas ļoti populāras, jo tās spēj ātri un droši pielāgot jūsu pieguļošu stingrību.

Veikborda zābaku stāja

Labākā stāja uz veikborda ir “pīles pēdu” pozīcija. Lai izmēģinātu šo stāju mājās, stāviet ar kājām, kas ir tikai nedaudz platākas par pleciem, un pietupieties. Ievērojiet, kā jūs labāk balansējat šajā pozīcijā, kad pirksti ir nedaudz izvērsti, nekā tad, ja kājas ir taisnas? Uz veikborda šī pozīcija nodrošina visstingrāko sajūtu un kontroli pār jūsu dēli, nodrošina vislielāko līdzsvaru un palīdz izvairīties no traumām.

“Pīles pēdu” stāvoklim jābūt simetriskam leņķī un stājas platumā, lai nodrošinātu līdzsvaru un konsekvenci, braucot ar deli. Labs sākumpunkts leņķim ir aptuveni 10–12 grādi, un jūsu stājas platumam jābūt nedaudz platākam par plecu platumu. Šaura pozīcija paātrinās griešanos un apgriešanos, taču jūs zaudēsit līdzsvaru. Ja brauksiet pārāk plati, ceļgalu kustība zaudēs spēku. Ja esat garš, jums var būt nepieciešama platāka stāja nekā īsam braucējam. Tomēr tas, kas jums šķiet ērts, arī noteiks jūsu stāju.

Veikborda zābaku stiprinājuma skrūves

Visām veikborda stiprinājuma skrūvēm ir viena un tā pati universālā M6 vītne (lielākajai daļai dēļu un zābaku kopš 2003. gada), taču ne visi veikborda ražotāji izmanto viena garuma skrūves. Uzstādot veikborda zābaku bez rūpnīcas skrūvēm, pārliecinieties, vai skrūve ir pareizajā garumā. Skrūvēm jābūt īsākām par veikborda biezumu! Mēs neiesakām montēt veikborda stiprinājumus bez rūpnīcas skrūvēm, taču to var izdarīt. Pārāk garas skrūves izmantošana var izraisīt vaļīgu savienojumu starp veikbordu un zābakiem, kā arī sabojāt dēli un anulēt ražotāja garantiju.

Veikborda stiprināšanas/veikborda saderība

Gandrīz visos mūsdienu veikbordos tiek izmantota standarta M6 stiprinājuma aparatūra un 6″ stiprinājuma plāksnes, kas ir universāli saderīgas ar visiem zīmoliem. Vienīgais izņēmums ir Liquid Force 4D stiprinājumi. Šie stiprinājumi ir saderīgi tikai ar veikbordiem, kas aprīkoti ar Flextrack, tāpat kā daudzi mūsdienu Liquid Force veikbordi. Liquid Force veikborda dēļi ar Flextrack stiprinājumu ir saderīgi ar visiem veikborda stiprinājumiem.

Sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas

• Zvanīt: +371 28067676

• Whatsapp

• E-pasts info@waterskis.lv

  • Facebook: Jurmala Waterski & Wakeboard park